Kamera, Touch ID ve dahası! Apple Watch X böyle mi olacak?

Apple, akıllı saat serisinin 10. yıldönümüne özel olarak Watch X isimli bir model üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda şirketin büyük bir tasarım yenilemesine gitmesi bekleniyor. Tasarımcılar tarafından sızıntılara dayanarak hazırlanan Apple Watch X konsepti ise büyük ilgi uyandırdı.

Apple Watch X konsepti büyük ses getirdi

Şubat ayından bu yana Apple Watch X için sızdırılmış bilgileri derleyen konsept tasarımı, akıllı saattin nasıl bir tasarıma sahip olacağını gözler önüne serdi. Konsept, Watch Ultra’nın tasarım dilini takip ediyor. Ancak çok daha ince ve kavisli kenarlara sahip bir titanyum kasaya yer veriyor.

Konseptteki en önemli yeniliklerden biri parmak iziyle doğrulama için Digital Crown’da Touch ID desteğinin olması. Bu özellik sayesinde Apple Watch’un ilk kez biyometrik güvenliğe sahip olacağını söyleyebiliriz.

Ekranın üst kısmında kullanıcıların fotoğraf çekmelerine, video kaydetmelerine ve FaceTime aramaları yapmalarına olanak tanıyan 8 Megapiksellik bir kamera da yer alıyor. Konsept tasarımı, kan basıncı sensörünü saat kordonuna dahil ederek saatin daha fazla sağlık özelliği kazanmasını sağladı.

Kasanın önceki modele göre %15 civarında daha ince olması beklenirken, yeni nesil bir kontrol tekerleği ve aksiyon tuşu da mevcut olacak. Modelde kullanılacak olan özel OLED ekran sayesinde ise daha parlak bir görüntü vaat ediliyor. 

Apple, Watch Series X’in daha hafif ve daha işlevsel bir akıllı saat olması için çalışıyor. Yine de akıllı saatin 10. yılına özel olarak çıkarılması beklenen Watch X’in henüz resmi olarak doğrulanmadığını belirtmek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x